Changan Lumin Corn 450.000 TL’lik Türkiye fiyatıyla satışa çıkıyor! Yok satacak!

Hemen yazımızın başında belirtelim. Otomobilin Türkiye’ye gelişi, fiyatı, özellikleri ile ilgili tüm detayları yukarıdaki videoda sizlerle paylaştık. Dilerseniz bu videoyu izleyerek tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Çin merkezli otomobil üreticisi Changan, ilerleyen dönemlerde Türkiye pazarına girmeyi planlıyor. Şirketin Türkiye’deki ilk otomobili ise Changan Lumin Corn olacak. Kompakt bir elektrikli araba olan Lumin Corn, benzerlerinden ciddi anlamda ayrılıyor. Maksimum hızı 101 km/s olan aracın menzili ise 250 ila 300 km arasında değişiyor.

İki kapılı olan bu otomobilin bagaj alanının ise 104 litre olduğunu ifade edebiliriz. Şehir içi kullanımları için ideal olan Lumin Corn’un otobana çıkma noktasında herhangi bir kısıtının bulunmadığını da ifade etmiş olalım. Araç, bu noktada Citroen Ami ve türevlerinden de ayrılmış oluyor. Zira bildiğiniz gibi Ami, sadece şehir içerisinde kullanılabiliyor ve oto yollara çıkamıyor.

Changan Lumin Corn 450.000 TL’lik Türkiye fiyatıyla satışa çıkıyor! Yok satacak!

Changan Lumin Corn‘un emsallerinden ayrıldığı bir başka nokta ise malzeme kalitesi. Zira otomobilin içerisinde sadece sert plastik malzemeler mevcut değil. Özellikle kokpit kısmında yumuşak malzemelere yer verildiği görülüyor. Aracın göze hoş gelen bir de multimedya ekranı var. Bu multimedya ekranına telefonunuzu Bluetooth vasıtasıyla bağlayabilir ve müzik deneyimi de yaşayabilirsiniz.

Yani araç, pek çok temel donanımı kullanıcılarına sağlamayı başarıyor. Peki, şimdi gelelim en çok merak edilen konuya yani aracın fiyatına. Changan Lumin Corn şu anda Asya pazarında 7.000 dolardan tüketicilerle buluşturuluyor. Buna Türkiye’deki vergileri de dahil edecek olursak 450.000 TL gibi iddialı bir fiyat çıkıyor. Bu fiyat, şu anda Türkiye koşulları göz önüne alındığında fazlasıyla dikkat çekici diyebiliriz. Changan’ın Türkiye pazarına ne zaman giriş yapacağı ise henüz netlik kazanmış değil. Ancak muhtemelen bunun için çok uzun süre beklemek zorunda kalmayacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir