Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde en düşük maaş neredeyse 26 bin TL oldu

DİSK Genel-İş Muğla 2’nolu şube ile yapılan anlaşma doğrultusunda 17 bin TL olan en düşük maaş bu yıl 25 bin 997 TL’ye yükseldi. Bu miktarı 146 kişi alırken, diğer 4 bin 108 kişi 26 bin 784 – 36 bin 222 TL arasında ücret alacak.

ORTALAMA ZAM ORANI YÜZDE 53,54 OLDU

4 bin 108 personeli ilgilendiren maaş zammına göre bu yıl çalışan maaşlarına her 4 ayda bir 9 ilave yevmiye daha verilecek ve böylelikle yıllık ortalama zam oranı yüzde 53,54 olacak. Büyükşehir çalışanları 25 bin 997 – 36 bin 222 TL arasında maaş alacak.

Ayrıca Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde görevli memurların maaşlarına yansıyan sosyal denge sözleşmesi tavan ücrete yükseltildi. Tüm Yerel-Sen ile imzalanan protokole göre, 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren memurlar yasal sınırın en üst tutarıüzerinden sosyal denge ödemesini alacak.

SENDİKA BAŞKANI AVCI: “İYİ BİR ÜCRETE ULAŞTIĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUZ”

Avcı, “Bizler işçilerimizin hakkını alması için mücadele veriyoruz. Bu mücadelemizde de Muğla Büyükşehir Belediyemizle gerekli müzakereler sonucu iyi olduğunu düşündüğümüz bir maaş skalası yakaladık. İşçilerimize hayırlı olmasını dilerken Başkan Osman Gürün’e teşekkür ederiz” dedi.

BAŞKAN GÜRÜN: “BÜTÇEMİZ DOĞRULTUSUNDA EN YÜKSEK ÜCRETİ VERMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Personel zammı ile ilgili açıklamalarda bulunan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı

Gürün, “Özellikle işçi emeği ve alın teri bizler için en kutsal değerlerden biridir. Geçtiğimiz yıl çalışanlarımızı enflasyona ezdirmemek için asgari ücretin artışından çok yüksek bir artış gerçekleştirdik. Geçtiğimiz yıl yüzde 73 zam yaptık. Bu yıl ise kısa vadede ki zam oranımız yüzde 53,54 oldu. Bütçemizin doğrultusunda çalışanlarımıza en iyi ücreti vermek için gayret sarf ediyoruz. Bu mali şartlarda, ülkemizin ekonomik koşullarında tüm bu ücretler iyi gibi gözükse de umarım aynı enflasyon yükselmeleriyle karşılaşmayız ve çalışanlarımız nefes alabilme şansı bulur” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir