Microsoft, Sticky Notes uygulamasını yeniliyor

Microsoft, çok sevilen Sticky Notes uygulamasının görsel olarak büyük bir yenilenme sürecinde olduğu görülüyor. Sızdırılan ekran görüntüsüne göre, Windows içeriklerini takip eden FireCube tarafından paylaşıldı ve uygulamanın morun hafif tonlarında yeni bir arayüzle ve Microsoft’un OneNote uygulamasını anımsatan mor bir logo ile güncellendiği görülüyor. Bu görsel değişiklikler, Sticky Notes’un OneNote platformu ile daha derin bir entegrasyona işaret ediyor olabilir.

Yüzeydeki değişikliklere rağmen, Sticky Notes’un temel işlevselliğinde bir değişiklik olmadığı görülüyor. Notlarınız, daha önce olduğu gibi tanıdık dikdörtgen pencereler içinde saklanacak, ancak artık daha iyi bir organizasyon için “Son Notlar” bölümü içinde düzenli bir şekilde gruplandırılacak.

Microsoft, Sticky Notes uygulamasını yeniliyor

Görsel yeniliklerin yanı sıra, kullanıcıların eski notlarını daha hızlı bulabilmelerine yardımcı olacak kullanışlı bir arama çubuğu eklendi. Ayrıca, kalın, italik, altı çizili, üstü çizili ve maddeli/numaralı listeler gibi temel zengin metin biçimlendirme seçeneklerine sahip not oluşturmak için ayrı bir pop-up pencere de bulunuyor.

Başlangıçta yalnızca Windows 10’a özel olan Sticky Notes, daha sonra kullanıcıların farklı cihazlar arasında sorunsuz bir şekilde senkronizasyon yapmalarını sağlayacak şekilde Android ve iOS cihazlara da genişletildi. Microsoft daha önce Sticky Notes’u OneNote ile bağlamış ve kullanıcıların notlarını çeşitli cihazlardaki OneNote uygulaması üzerinden doğrudan erişebilmelerini sağlamıştı. Bu son yeniden tasarım, Sticky Notes için ilk önemli güncelleme olmasa da, Microsoft’un bu yaygın olarak kullanılan organizasyon aracını geliştirmeye devam ettiğini ve farklı platformlardaki kullanıcılar için ilgili ve kullanışlı kalmayı sağladığını gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir