Yenişehir’de 31Mart’tan sonra neler değişti?
![](https://akkus-haber.com.tr/wp-content/uploads/2024/06/yenisehirde-31marttan-sonra-neler-degisti-CZUbvgp1.jpg)
Artvin’in Şavşat ilçesine bağlı Maden köyü sakinleri, kar yağışı sonrası cenazelerini köy mezarlığına defnetmek için 2 kilometrelik karlı yolu kullanmak zorunda kalıyor. Yoğun kar yağışında kapanan yollar açılmayınca, köy halkı kendi imkanlarıyla yaptıkları kızağın üzerine koydukları cenazeleri ip yardımıyla dönüşümlü taşıyarak mezarlığa götürüyor. Köyün içinde bulunan dar yollar nedeniyle iş makineleri mezarlığa giden yolu açamıyor.
İstanbul Galata Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü öğrencileri, Eyüpsultan Belediyesi tarafından kurulan seraları ziyaret ederek seracılık hakkında uygulamalı bilgiler edindi.
“Çiftçilere, hayvancılık yapanlara ve üreten bütün insanlara yardımlarımız devam edecek”